Komentáře

1 Tjuri Tjuri | Web | 29. dubna 2017 v 12:40 | Reagovat

Podle mě je na tom ze zdravotního hlediska pořád lepší ta druhá dražší šťáva. Už jen trvanlivost - 1 měsíc proti 8 měsícům mluví za vše. Šťáva vydrží měsíc díky svému balení, skladování nebo přidání nějakého antioxidantu. Rozhodně bych neřekl, že ta chemie je už v tom ovoci, ještě než přijde do výroby, protože na obsah pesticidů v bio šťávě je stanovený velmi přísný limit. Trochu pesticidů máš ale všude, hlavně ve šťávě z koncentrátu.

Samozřejmě i biopotraviny mají své nevýhody jako jsou větší náchylnost k plísním, horší vzhled, vyšší cena apod. Takže obecně je těžké říct, co se víc vyplatí koupit.

S tou reklamou máš pravdu. Rozpoznat ji není těžké, stačí k tomu obyčejný selský rozum nebo se řídit pravidlem, že to co se hodně vychvaluje, nebývá většinou moc kvalitní.

2 Atheira Atheira | Web | 13. května 2017 v 14:24 | Reagovat

Prosímtě, ujasni si, o čem píšeš. To, co řešíš, se vůbec nevztahuje k bio potravinám.
Bio potravina je ta, která byla vypěstována bez použití pesticidů a podobných sra... Zkrátka - je v bio kvalitě.

Nicméně 100% šťáva z čerstvého ovoce ne vždy je bio.
Píšeš tu o něčem, ale máš to pojmenované úplně zcestně.

Co ale k tomu tématu v článku - I doma vyrobený džus by ti ten měsíc vydržel (ať už z bio ovoce nebo ne - množství chemie v ovoci fakt roli nehraje :DDD) kdyby jsi zvládla uchovat ho ve flašce tak, jak se prodává v obchodě - uzavřít ho, aby se ti k němu nedostal vzduch. Ostatně, doma vyrobená marmeláda ti taky neshnije, když ji nenecháš otevřenou a nečekáš od toho zázraky. Když si tenhle džus, o kterém mluvíš, naliješ doma do nějaké lahve, taky se ti zkazí. Dostal se už k tomu vzduch, začaly se tvořit plísně a tak dál.
U šťávy, která má trvanlivost MĚSÍC se fakt nedá o nějakých chemických konzervantech mluvit. A pokud by tam byli, musí to uvést - takže pak moc nemáš právo se rozčilovat, protože bys to tam četla...

Nejdřív si ujasni, o čem píšeš. Najdi si DOSTATEK PODLOŽENÝCH informací a neplácej tu z patra. Ne, BIO ovoce opravdu nemůže dorazit na výrobnu napuštěné chemií, protože to odporuje standardu bio potravin a nemohlo by tedy být za bio ani vydáváno. A pokud by bylo a přišlo se na to... No, výrobci to za to opravdu nestojí.

Chvíli jsem si říkala, že tvé články jsou zajímavé a dávají smysl. No... tímhle jsi mě utvrdila v tom, že asi ani tolik nepřemýšlíš, jako vyplodíš něco jen tak, protože tě to zrovna jenom napadlo, aniž bys skutečně něco věděla.

3 Cilka Cilka | Web | 13. května 2017 v 18:07 | Reagovat

[2]: Keby píšem niekde na blog kde ma za to budú platiť , tak si jednoznačne dám na informáciach viac záležať. Tento blog je viac menej o tom čo ma napadne. O bio potravinách som si viac informácií nezisťovala, pretože ma to do hĺbky skrátka viac nezaujíma.
Sama som spomenula, že ak píšem blbosť, máte ma opraviť. Čo si aj urobila, ale vidím, že ťa to nasralo. Z akého dôvodu , neviem. Naozaj neviem, prečo ťa nasral článok za ktorý ani nič nepoberám a ani nemám veľkú sledovanosť :-D.
Odsúdiť ma na základe jedného článku je poriadna hlúposť.
Moje články dávajú zmysel, to, že jeden zmysel nedáva neznamená, že sú na tom tak aj ostatné...
Ah jaj :D...

4 Atheira Atheira | Web | 13. května 2017 v 18:42 | Reagovat

[3]: Ale kdeže... mě to nenasralo. Jen mi přijde šíleně hloupý dělat si závěry o něčem, o čem vím vlastně kulový.
Přece, když mě něco nezajímá a nerozumím tomu, tak se do toho necpu a pokud za každou cenu chci na to téma něco psát, nejdřív si aspoň něco zjistím... Nebo to snad je jenom o tom maít názor na všechno, aniž bys o tom něco věděla a  o něčem mluvit jenom abys mluvila, i když tomu vlastně vůbec nerozumíš? 8-O

Aha... Takže aby to mělo nějakou výpovědní hodnotu, musela bys z toho mít nějaký peníze? No, tak to je teda vtipný. :D

5 Cilka Cilka | Web | 13. května 2017 v 22:40 | Reagovat

[4]: Prečo si tak strašne premotivovaná stále rýpať? :D
Ja neviem, si nejaká obrovská bio zástankyňa alebo čo je tvoj reálny problém? Naozaj, riešiť tu takto intenzívne jeden článok na ktorom začiatku bolo písané, že je to iba ÚVAHA, ktorá nemusí byť vôbec pravdivá..
Mohla si mi to normálne vysvetliť, nie sa posmešne navážať (nehovor, že to nie je posmešné lebo je a nezakryješ to ničím).
K tvojej poslednej vete sa ani nejdem vyjadrovať lebo si ma vôbec nepochopila a vidím, že máš asi chuť sa hádať, alebo argumentovať, whatever, je mi to vlastne jedno.
Bolo by ale veľmi milé, keby si neodsudzovala ľudí na základe jednej veci, v tomto prípade na základe jedného článku...

6 Nancy Nancy | Web | 19. června 2017 v 20:58 | Reagovat

vzdy ked niekto zabrdne do temy bio, tak sa pride nejaky zastanca zdravej vyzivy vykricat do komentarov :D ako keby nebola kazdeho vec co zerie a ako keby si v clanku neuviedla, ze ti to len tak napadlo a nevyzvala ludi k tomu, aby ta opravili ak sa mylis...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.